ul.Sułkowskiego 58a 85-634 Bydgoszcz tel. 52/372-11-82

Wojewódzka Przychodnia
Zdrowia Psychicznego w BydgoszczyPomoc
Zgłoś błąd
Mapa serwisu
Rejestr zmian
  Strona Główna   Teraz przeglądasz >> Instrukcja Obsługi BIP
  Informacje ogólne
    Statut WPZP
    Regulaminy
    Podstawy prawne
    Dane teleadresowe
    Kompetencje
  Struktura organizacyjna
  Władze i struktura
  organizacyjna
  Organ założycielski
  Zarządzający przychodnią
  Rada Społeczna
    Skład rady
    Regulamin
    Uchwały
  Ogłoszenia / Zarządzenia
  Dokumenty
  Finanse
    Mienie podmiotu
    Sprawozdanie finansowe
  Zamówenia Publiczne
    Regulaminy zamówień
    Przetargi aktualne
    Przetargi rozstrzygnięte
    Archiwum Przetargów
  Biuletyn Informacji
  Publicznej
    Redakcja Biuletynu
    Dostęp do Informacji
    Publicznej
    Instrukcja korzystania
    z BIP
    Deklaracja dostępności
  Logowanie
GŁÓWNE ELEMENTY SKŁADOWE STRONY BIP:
Wyświatlana na ekranie monitora strona podmiotowa Biuletynu Informacji Publicznej WPZP składa się z czterech zasadniczych elementów:
 1. Nagłówka
 2. Menu przedmiotowego
 3. Pola publikacji
 4. Panelu informacyjnego
 

Wygląd i zawartość nagłówka i menu przedmiotowego są stałe dla wszystkich podstron Biuletynu, zmianie ulega natomiast zawartość pola publikacji i panelu informacyjnego, zależnie od działu tematycznego wybranego za pośrednictwem menu lub odnośników wyróżnionych czerwonym kolorem czcionki w nagłówku.
NAGŁÓWEK:
Składa się z następujących elementów:
 • w lewym górnym rogu umieszczono logo (znak graficzny), którego "kliknięcie" spowoduje przeniesienie na podmiotową stronę www WPZP.
 • obok znajduje się tytuł strony ("Biuletyn Informacji Publicznej").
 • w prawym górnym rogu umieszczono logo Biuletynu z adresem strony głównej BIP prowadzonej przez MSWiA - "kliknięcie" myszką w tym obszarze umożliwia przeniesienie na stronę główną BIP.
 • po prawej stronie zlokalizowane są :
- odnośnik Mapa strony (po jego "kliknięciu" w obszarze pola publikacji pojawia się zawartość menu tematycznego, co umożliwia bezpośrednie przejście do treści wybranego działu,
- odnośnik Rejestr zmian (umożliwia wyświetlenie pełnej listy informacji, których treść została zmieniona. Każda pozycja na liście zawiera tytuł informacji, której dotyczy zmiana, datę i nazwisko osoby dokonującej zmiany oraz jej opis.
- Moduł wyszukujący pozwalający na szybkie odszukanie wpisanej frazy w zawartości całego biuletynu.
MENU PRZEDMIOTOWE:
Lewą stronę Biuletynu zajmuje kolumna stanowiąca menu przedmiotowe, czyli wykaz kategorii tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępniane w BIP. Nazwa każdej kategorii zapisana jest na ciemnym tle danego pola kolumny menu. Przykładowe nazwy kategorii to: Informacje ogólne, Władze i struktura organizacyjna. Poniżej każdej nazwy kategorii znajdują się w jasnych polach, nazwy działów wchodzących w skład danej kategorii tematycznej. Wybór działu poprzez "klikniecie" myszką w jego nazwę, spowoduje wyświetlenie zawartości tego działu w polu publikacji treści.
Umieszczone na samym dole menu pole "Logowanie", umożliwia dostęp do panelu administracyjnego strony i przeznaczone jest wyłącznie dla upoważnionych pracowników odpowiedzialnych za redagowanie strony Biuletynu.
POLE PUBLIKACJI:
Jest to środkowa i zarazem największa część strony Biuletynu. Pole służy do wyświetlania treści zawartej w poszczególnych działach i poddziałach BIP. Omawiane pole dzieli od nagłówka belka z nazwą aktualnie wyświetlanego działu.
PANEL INFORMACYJNY:
Każda informacja publiczna opublikowana na stronie podmiotowej BIP, poza swą treścią merytoryczną, wyposażona została w panel informacyjny określający:
 • dane osoby wytwarzającej lub odpowiedzialnej za treść informacji,
 • dane osoby (administratora strony) udostępniającej informację w BIP,
 • datę i czas udostepnienia danej informacji,
 • datę i czas jej ostatniej modyfikacji,
 • ilość odsłon i zmian informacji aktualnie wyświetlanej w polu publikacji,
 • wyróżniony czerwonym kolorem czcionki odnośnik Pokaż zmiany, po "kliknięciu" którego zostaje wyświetlona lista wszystkich zmian dokonanych w ramach danej informacji.
PLIKI ZAŁĄCZNIKÓW:
Do niektórych działów tematycznych (artykułów) dołączone są pliki załączników w formacie doc, rtf, pdf lub xls. Ich pobranie możliwe jest poprzez "najechanie" wskaźnikiem myszki na odnośnik "Pobierz plik", a następnie "kliknięcie" jej prawego przycisku i wybranie z menu kontekstowego opcji: "Zapisz element docelowy jako..." Następnie należy wskazać lokalizację na dysku lokalnym komputera, gdzie dany plik ma zostać zapisany.

Uwaga! Dla otwarcia plików zapisanych w formacie pdf, niezbędny jest odpowiedni program - aby go pobrać ze strony producenta 'kliknij' obrazek ====>>

Ilość odsłon: 1
Ilość zmian: 4
Pokaż zmiany
Drukuj
Wytworzył: Andrzej Dzianott
Wprowadzł: Andrzej Dzianott
Data wprowadzenia: 2010-11-04 11:54:00
Ostatnia modyfikacja: 2010-11-17 13:11:31